Teknoloji

Faks makinelerinin fişini tamamen çekmeye hazırlanıyorlar

Çin hükümeti, faks makineleri, kablosuz davet cihazları ve ISDN hatları gibi eski teknolojilerden uzaklaşmak için tasarlanmış çeşitli reform önlemleri üzerinde çalışıyor. Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) tarafından yapılan duyuruda, bu eski teknolojilere ağ erişim izinleri vermeyi durduracağı belirtiliyor.

Bu, ülkenin daha yeni teknolojilere geçişini kolaylaştıracak bir hamle ve ülkenin yeni çalışmaları sertifikalandırma yolunda gerçek bir ilerleme kaydettiğinin bir göstergesi olarak görülebilir.

MİT anonsu sabit telefon terminalleri, telsiz telefon terminalleri, küme telefonlar, Faks makineleri, modemler (kartlar dahil), kablosuz davet cihazları ve diğer birçok kategori bu adımdan etkilenecek ve yerini VoIP gibi daha yeni araçlar alacaktır.

Kullanıcılar kısa vadede bu değişiklikten muhtemelen etkilenmeyecek olsa da, ülkenin eski teknolojiden uzaklaşmayı planladığına dair bir ön uyarıyla karşı karşıya olduğumuz kesin. Bu, pek çok kullanıcının ve özellikle şirketin yakında yeni teknolojilere yatırım yapması gerekeceği anlamına geliyor. Başka bir deyişle, hala faks makineleri gibi yapay ürünler kullanan şirketler için maliyetli bir gelecek ufukta görünüyor.

kamanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu