Haber

Edirne Ticaret Borsası Başkanı ve Borsa Meclis Başkanı Basın Bayramını Kutladı

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk ve Borsa Meclis Başkanı Feridun Çatalçekiç, basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

Ortak imzalı mesajda, tarafsız ve özgür basının demokratik hayatın devamlılığı için en değerli yapı taşlarından biri olduğu belirtildi.

Mesajda, basının kısıtlamalara tabi olmaksızın özgür bir ortamda çalışmalarını sürdürmesinin demokrasiyi güçlendirdiği, kamuoyunun duyarlılığını artırdığı ve bilinçlenmesine katkı sağladığı vurgulanırken, şunlar kaydedildi:

“Basın özgürlüğü ve çoksesliliği, halkımızın farklı fikirlere saygı duymasını sağlamakta ve bir arada yaşama kültürüne alan oluşturmaktadır. Edirne’mizin geçmişine ve bugününe tanıklık etmiş basınımız köklü bir geçmişe sahiptir. İlimizin ve ülkemizin kalkınmasında, gerekli kamuoyu bilincinin oluşturulmasında ve demokrasinin devamlılığında çok önemli rolü bulunmaktadır. Basın ve yayın alanında çalışmalarını tarafsız bir anlayışla meslek ilkelerinden ödün vermeden yıllardır sürdürmekte olan değerli gazetecilerimizi kutluyoruz.”

altinozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu